Vinný sklípek, degustace od místních vinařů

Vinný sklípek

V areálu ubytování se nachází vinný sklep jehož součástí je posezení v degustační místnosti, která dočasně slouží jako společenská místnost. 

Na přání hostů si po individuální domluvě s místními i přespolními partnerskými vinaři zajistíte řízenou degustaci s možností pohoštění s přednáškou o víně, která se dle domluvy může konat u nás ve sklípku, tak i ve sklípku jak místních tak přespolních vinařů, ve kterých se můžete podívat jak probíhá výroba vína od sadby vinné révy až přes její zpracování až po samotnou výrobu vína a dalších prací s výrobou vína spojených. 

Dle domluvy s vinaři je možná i přímá návštěva vinice, samozřejmostí je možnost odkupu vín.

Vinařství Netopilíkovi

Jsme pětičlenná rodina, manželé Petr a Petra, děti Kristýna, Lukáš a Michaela. Naše rodina se zabývá výrobou vína již od roku 1996. První vína jsme dělali pro sebe a pro rodinu, později i pro přátele. Nyní jsme rozšířili výrobu a prodej pro veřejnost. Hospodaříme ve vinohradech ve vinařské obci Týnec na viničních tratích Stará hora a Hájek a ve vinařské obci Moravská Nová Ves na viniční trati Vinohrady. Hrozny sklízíme výhradně ručně a šetrně zpracováváme. Víno vyrábíme z tradičních, ale i z nově vyšlechtěných odrůd. Naše vína každoročně získávají řadu ocenění na místních, regionálních a mezinárodních výstavách. Dle domluvy můžeme zajistit prohlídku sklepa s degustací a výkladem o výrobě vína s možností pohoštění. Snažíme se přistupovat k výrobě vína s láskou, pokorou a respektem k přírodě. Věříme, že dobré víno rozveseluje srdce člověka.

Kde nás najdete?

U Straků | © Copyright 2023 | Patrikorsak.cz |